Widget Image

Ceníme si tradíciu, poctivé remeslo, malovýrobu, kvalitné materiály, jedinečné prevedenie a pocit, že každý jeden kus je originál vyrobený s láskou … pre toto všetko vzniklo naševaše.

 

 

 

ZOSTAŇME V KONTAKTE

Odoberaj náš newsletter a už ti nič neunikne

Blog

Domov  /  Iné   /  V prvom rade sme mamy, až potom sme všetko ostatné.

V prvom rade sme mamy, až potom sme všetko ostatné.

Nakoľko sme matkami tiež, rozhodli sme sa k tejto téme napísať pár slov. Veríme, že mnohé situácie prežívame úplne rovnako. Maminkovsky. Ruku na srdce milé mamičky, ktorej z Vás sa na besiedke neligotala slzička šťastia v kútiku oka, keď dostala od svojho drobčeka vlastnoručne vyrobený darček? Alebo keď si vypočula sediac spolu s ostatnými mamičkami básničku venovanú iba jej? Venovanú mame. Sú to presne tie momenty, ktoré nás pochopiteľne dojímajú, napĺňajú hrdosťou a obrovským šťastím. Momenty, kedy prijímame nefalšovanú lásku v detskom podaní a v tej najúprimnejšej podobe. Veríme im každé jedno slovo. Neboja sa veci povedať nahlas, s úplnou ľahkosťou a hlavne od srdca. Okrem toho, že sú našimi malými hrdinami, sú aj veľkými učiteľmi. Učia nás vnímať svet úplne inými očami. Ich očami. Tešiť sa z maličkostí, nebáť sa konať spontánne, byť samé sebou, neposudzovať a vedieť nájsť vo všetkom aj zdanlivo tmavom svetlé farby.

U nás je zvykom vyznávať si lásku kedykoľvek bez zakrúžkovaného dňa v kalendári. Najradšej si ju vyznávame každý deň. Je jedno či sú to počmárané kúsky papiera, šepkanie do ucha či silné objatia. Tie jarné vyznania vedia byť však špeciálne farebné a voňavé. Väčšinou sa dajú držať v jednej ruke a sú dostupné na každej lúke, na ktorú zablúdime. Ale mať vlastný deň? Deň matiek, ktorý patrí iba nám ?

Zlom vo vnímaní sily tohto dňa v našom živote nastal, keď sme sa nimi stali aj my. Kým sme nemali vlastné deti, sviatky sme vo všeobecnosti nijak obzvlášť neprežívali. Vtedy nás dokonca ani filmy nedojímali tak, ako to dokážu teraz. Spozorovali sme však, že na filmoch sa nič nezmenilo. Sme to my, ktoré sme sa zmenili a môžu za to NAŠE malé zázraky. Odkedy sme mamy, často sa rozcítime pri filmoch, ktoré zaktivizujú naše materinské city. Prežívame strach v úplne iných podobách. Tých materinských. Sme proste mamy a myslíme si, že to k nám už akosi patrí a nikdy sa to nestratí. Je to nová súčasť nášho ja. Sme to nové my a sme na to hrdé, pretože nie sme len silné ochranárske levice, ale aj citlivé starostlivé maminky, ktoré na to majú právo. Byť občas ustráchané, občas dojaté či sentimentálne. Dopočuli sme sa, že sú to vraj anomálie, no podľa nás sú to znaky skutočných mám.

Všimli ste si aj Vy na sebe nejaké zmeny odkedy ste maminkami? Aké lekcie Vám do života dali VAŠE deti ich úprimným a čistým vnímaním sveta?

Ozajstná mama je len jedna, a preto si podľa nás zaslúži mať svoj sviatok. Vieme čo to znamená byť matkou, a preto Vám chceme povedať, že v tom nie ste sami. Povedať Vám, že ste jedinečné a pre vaše dieťa ste a vždy budete tou jedinou. Povedať Vám, že si svoj deň zaslúžite. Že si zaslúžite byť obdivované a obdarované. Hlavne láskou. Tak si ten deň treba užit! Nezabúdajme však v tento deň pripomínať aj našej mamine, ako veľmi je pre nás dôležitá, čo pre nás znamená, a ako veľmi ju máme rady. Veríme predsa, že toho istého sa dočkáme aj my od našich detičiek. ?
Krásny deň milé naše hrdinky! Gratulujeme Vám k úžasným výkonom, neskutočnej sile a láske, ktorú každý deň dokazujete. Ste božské! Všetky do jednej.
Verte nám, sme v tom všetkom spolu s Vami.

Vaše Lucky ?

NAPÍŠ KOMENTÁR

You dont have permission to register