Widget Image

Ceníme si tradíciu, poctivé remeslo, malovýrobu, kvalitné materiály, jedinečné prevedenie a pocit, že každý jeden kus je originál vyrobený s láskou … pre toto všetko vzniklo naševaše.

 

 

 

ZOSTAŇME V KONTAKTE

Odoberaj náš newsletter a už ti nič neunikne

Blog

Domov  /  O nás   /  naše vaše Vianoce

naše vaše Vianoce

Musíme sa priznať, že zbožňujeme toto krásne vianočné obdobie… no nebolo to tak vždy! Uvedomili sme si, že v období kedy sme už neboli deťmi, no zároveň sme ešte nemali ani tie vlastné, sme Vianoce nejako extra neprežívali. Nazývame to obdobím dospeláckych Vianoc 🙂 .

 

Naše vianočné (zlo)zvyky 🙂

Iste to poznáte, každý rok sa pristihnete pri tom ako sľubujete, že už nebudete zbytočne veľa nakupovať, piecť ani variť. Príde však 24. december a predsa to spravíte zas rovnako, a predsa toho opäť kopec zostane.…Už neprežívate ošiaľ z nakupovania darčekov tak dramaticky, zväčša s každým sa vopred dohodnete čím sa obdarujete, a ruku na srdce, sú to hlavne praktické a potrebné veci. Nevieme ako to bolo u vás no pre nás bolo nakoniec naozaj najväčším darom, že sme sa stretli s našimi milovanými a mohli si vydýchnuť z predvianočného zhonu. Toľko stresu, námahy a pritom po hodine je po všetkom! Vždy sme uvažovali, či to nebolo aj trochu zbytočné a či by sme budúci rok nemali radšej oddychovať, chodiť na prechádzky a tešiť sa z toľkej krásy a lásky naokolo… no o rok sme boli zas na tom istom…

Znovuobjavené čaro Vianoc

S príchodom detí prišla obrovská zmena! Opäť prežívame to intenzívne čaro Vianoc! Už nie sme deťmi, ale sme mamami a chceme našim drobcom dopriať to, čo sme kedysi prežívali my. Chvenie sa z očakávania, prekvapenia, radosti a iskričky v ich očiach sú to čo nás teraz napĺňa! Nevadí, že pečieme perníčky počas adventu aj 5x, nevadí, že máme prehnanú výzdobu, nevadí, že píšeme Ježiškovi už od októbra a dokonca viac krát 🙂 . Všetko je to pre našich drobcov a podľa nás to tak má byť. Zbožňujeme debaty o Ježiškovi! Zbožňujeme naše domáce dielničky, lebo rady niečo spoločne vytvárame, vystrihujeme, vyfarbujeme. Stále platí, že zbožňujeme chvíle s blízkymi a radosť v ich očiach. Chceme ich prekvapiť darčekom, často krát vlastnoručne vyrobeným, dávame si na tom záležať. Má to všetko už úplne iný rozmer…maminy, určite nám rozumiete 🙂 . Je to naozaj krásne obdobie, občas uvažujeme či my robíme výnimočné Vianoce deťom, alebo skôr oni nám. Myslíme, že B je správne!! Ako vyzerajú vaše Vianoce? Spozorovali ste podobnú zmenu aj vy? Budeme rady ak nám o tom napíšete.

 

Chceme vás inšpirovať

Iste je pre každého z nás s Vianocami úzko späté aj balenie darčekov! Ako ste sa už mohli dočítať v predchádzajúcom blogu, jedna z nás má záľubu v balení prekvapení a každoročne sa v tom vyžíva. Uvedomujeme si, že nie každý trpí takýmto “darom”, niekoho to môže dokonca aj obťažovať. Preto sme sa rozhodli, že pri nákupe vám ponúkneme možnosť nechať si u nás zabaliť darčeky pre vaše milované osôbky. Keďže balíčky by cestu poštou nemuseli prežiť, po dlhej dobe úvahe sme sa rozhodli, že možnosť darčekového balenia ponúkneme iba pri možnosti osobného odberu. Neboli by sme to my, ak by sme tomu všetkému nevenovali zodpovednú prípravu. Hľadali sme inšpiráciu, našli sme veľa výnimočných nápadov a rady by sme sa s vami o tie najkrajšie úlovky podelili.  Pokiaľ ste z ďaleka, alebo si jednoducho chcete vychutnať vlastnoručné balenie, veríme, že vám padnú vhod aspoň naše tipy.

 

 

Inšpirujme aj deti!

http://krokotak.com/2015/12/paper-santa-claus/

http://krokotak.com/2014/11/fir-tree-from-colored-ribbons/

 

Prajeme Vám krásne prežitie vianočných sviatkov!

 

Vaše Lucky

 

Všetko čo tu máme naše, môže byť čoskoro aj vaše!

naševaše, silno slovenské, silno návykové!

 

NAPÍŠ KOMENTÁR

You dont have permission to register