Widget Image

Ceníme si tradíciu, poctivé remeslo, malovýrobu, kvalitné materiály, jedinečné prevedenie a pocit, že každý jeden kus je originál vyrobený s láskou … pre toto všetko vzniklo naševaše.

 

 

 

ZOSTAŇME V KONTAKTE

Odoberaj náš newsletter a už ti nič neunikne

Blog

Domov  /  Lucky varia a pečú   /  Vaše Lucky pečú a varia Cukinové cestoviny
potraviny na cestoviny s cukinou a tuniakom

Vaše Lucky pečú a varia Cukinové cestoviny

Vitajte, sme rady, že ste tu opäť!

Náš prvý recept na blogu boli naševaše výborné medovníčky a myslíme, že sme si nimi nastavili latku dosť vysoko, keďže viacerí ste ich skúšali a aj sa vydarili a chutili vraj famózne. Zvažovali sme čo vám ponúkneme ďalej. Vedeli sme, že určite chceme tentokrát variť a nie piecť. Keďže máme teraz v práci, aj navečer s deťmi, kopec aktivít, máme večer problém niečo plnohodnotné rýchlo vyčarovať na večeru. Napadlo nás, že vám teda dáme tip na rýchlu večeru, ktorá je u nás veľmi obľúbená (ak si odmyslíme krupicovú kašu samozrejme).

Určite to poznáte, prídete večer domov, máte pocit, že všetku energiu a kreativitu ste nechali v práci na stole a už žiadnu inú v zálohe nemáte, no predsa musíte vymyslieť čo na večeru a ešte to treba aj navariť 🙂 Ak nemáte práve chuť na studené jedlá, drobec má rýchlej krupicovej kaše tiež už dosť, a ste milovníci cestovín rovnako ako my, máme pre vás skvelý tip! Veríme, že vás tento recept nejeden krát zachráni a budete na nás s radosťou spomínať. Držíme vám palce a prajeme, aby sa všetko vydarilo a aby bola pre vás príprava spoločnej večere príjemným rituálom, tak ako pre nás 🙂

Tento recept mám od úžasnej, môjmu srdcu veľmi blízkej osôbky. Pochádza z Talianska, takže čo sa týka cestovín, verím jej úplne každé jedno slovo :). Variť tieto cestoviny som sa naučila v Taliansku, no tam je výber v potravinách úplne iný, samotné nakupovanie je pre mňa úžasným okamihom lahodiacim nielen oku. Uvažovala som či po návrate domov zvládnem uvariť recept rovnako aj z našich surovín. Moje obavy boli zbytočné, zohnala som rovnaké talianske kukuričné cestoviny, syr aj tuniaka a ostatné už bola hračka. Nech sa páči, skúste a preneste sa na chvíľu do chutí a vôní Talianska 🙂

 

Prísady:

500g kukuričné cestoviny (ideálne Fusilli – špirálky)

1 ks konzerva tuniaka

1 ks cukina

1 ks šalotka

šálka vývaru

soľ

strúhaný parmezán

 

Postup:

Ja si najskôr všetky prísady pripravím, očistím, nakrájam a nastrúham do jednotlivých misiek, potom už len postupne pridávam do hrnca čo treba. Viem, že každá máme svoj zaužívaný systém, takže prípravná fáza je dobrovoľná a nepovinná .

ingrediencie na cestoviny s cukinou

V osolenej vode si uvaríme cestoviny – zväčša sa na obale uvádza 10 min a myslím, že je to presne ideálna doba. Kukuričné cestoviny majú nasladlú chuť a pravdepodobne preto deťom chutia viac. V tomto recepte sa sladké a slané chute krásne dopĺňajú. Cestovinky scedíme a zatiaľ odložíme bokom.

cestoviny s cukinou a tuniakom

 

cestoviny s cukinou

Na troške masla a olivového oleja si osmažíme na drobno nakrájanú šalotku. Odporúčam smažiť radšej dlhšie na nízkom stupni. Keď už je tip top pridáme nastrúhanú cukinu. Najlepšie je strúhať ju na väčších okách a samozrejme aj so šupkou. Osolíme, podlejeme troškou vývaru a chvíľku podusíme. Keď je cukina zmäknutá, ale stále chrumkavá, pridáme cestoviny a všetko spolu premiešame. V tejto chvíli môžete vypnúť oheň a primiešať na drobno natrhaného tuniaka.

cestoviny s cukinou

Pred podávaním odporúčam cestoviny poliať troškou olivového oleja a posypať strúhaným parmezánom, sú tak omnoho lepšie. Deti tieto cestoviny zbožňujú, a samozrejme aj všetci dospelí čo zatiaľ u nás ochutnali! Už sme tento recept varili aj obe Lucky spoločne a je to všetko naozaj rýchle, chutné, zdravé a dá sa pri tom aj plnohodnotne pokvákať 🙂

cestoviny s tuniakom, cukinou a parmezanom

tanies s cestovinami s cukinou a tuniakom

Máme radosť, že ste s nami! Už teraz sa tešíme na ďalšie naše vaše riadky.

Vaše Lucky

Všetko čo tu máme naše, môže byť čoskoro aj vaše!

naševaše, silno slovenské, silno návykové!

NAPÍŠ KOMENTÁR

You dont have permission to register