Widget Image

Ceníme si tradíciu, poctivé remeslo, malovýrobu, kvalitné materiály, jedinečné prevedenie a pocit, že každý jeden kus je originál vyrobený s láskou … pre toto všetko vzniklo naševaše.

 

 

 

ZOSTAŇME V KONTAKTE

Odoberaj náš newsletter a už ti nič neunikne

TABUĽKA VEĽKOSTÍ RAK TOPÁNOČIEK

Domov  /  TABUĽKA VEĽKOSTÍ RAK TOPÁNOČIEK
Tabuľka veľkostí topánočiek
Orientačná dĺžka nohy v cm Vnútorná dĺžka obuvi vcm EU veľkosť
11,6 – 11,8 12,8 19
12,2 – 12,4 13,4 20
13,0 – 13,2 14,2 21
13,8 – 14,0 15 22
14,5 – 14,7 15,7 23
15,3 – 15,5 16,5 24
15,8 – 16,0 17 25
16,3 – 16,5 17,5 26
16,9 – 17,1 18,1 27
17,7 – 17,9 18,9 28

 

Manželia Račkovci, zo spoločnosťi RAK, pre Vás pripravili milý návod pre správny výber veľkosti topánočiek pre vašich drobcov. Veríme, že pomôže 🙂

Pokiaľ si vyberáme správnu obuv my dospelí, tak je väčšinou otázkou pár sekúnd, kedy v e-shope vyhľadáme model príslušnej farby a značky, ktorý preferujeme. Navyše, veľkosť našej nohy nám už nejaký ten rok ostáva na rovnakých hodnotách, preto si aj v tejto oblasti poradíme ľavou zadnou. Komplikovanejšie je to v prípade našich ratolestí. Tie rastú rovno pred očami a preto je náročnejšie vybrať správnu veľkosť obuvi. Aby sme si navzájom pomohli, rozhodli sme sa v pár šikovných bodoch spísať postup, ako čo najlepšie zmerať veľkosť chodidla vášho dieťaťa.

1. Treba sa pritom najmä zabaviť

Naše deti sú tvory hravé a zábavu milujúce! Niekedy je nemožné od nich chcieť, aby poslúchali na povel vždy, keď si zaumienime. Treba preto vymyslieť nejaký pútavý spôsob toho, ako dieťa presvedčíte, že meranie ich nožičky môže mať rovnaký zmysel, ako stavanie hradu z lego-kociek. Môžete to uchopiť ako nový typ hry, ktorú sa chcete hrať, alebo postaviť vašu malú ratolesť do pozície užitočného pomocníka, ktorého momentálne potrebujete na veľmi dôležitý zásah vo vašom byte či dome. Napokon, sľúbiť mu môžete v aj sladkú odmenu, ktorá sa bude podávať na konci vašej akcie.

2. Dôležitá je najmä bezpečnosť a trpezlivosť

Keď sa vám už podarilo pozornosť malého pomocníka nakloniť na vašu stranu, je dôležité pripraviť všetky potrebné pomôcky a nástroje k tomu, aby sa akcia vydarila. Ideálne je v dome nájsť stenu, ktorá je bez nábytku a iných doplnkov, aby ste dieťa mohli o ňu bez obáv oprieť a neriskovali tak, že si udrie hlavičku alebo spôsobí iné nečakané zranenie. Ďalej budete potrebovať čistý papier, ceruzku a opäť nejakú drobnú hračku či predmet, ktorým budete môcť udržať aj v tejto – pre vás veľmi dôležitej chvíli, pozornosť vášho drobca. Odporúča sa aj jedlo, avšak treba dávať pozor, aby sa nezašpinil váš papier, sťa by dôkazový materiál.

3. Dva krát meraj a raz píš

Teraz prichádza najdôležitejšia pasáž celej operácie, kedy je potrebné obkresliť nôžku vášho potomka tak, aby nám poskytla hodnoverný údaj o správnej veľkosti kupovanej obuvi. Opäť je dôležité sa presvedčiť, nakoľko je naše dieťa sústredené a ochotné spolupracovať, aby sa nestalo, že v tom najhlavnejšom bode cúvne, a celá akcia bude zmarená. Preto vyhodnotíme všetky možné faktory, ktoré by ho/ju prípadne mohli vyrušovať (WC, hlad, svrbenie, veľký pavúk na stene) a pustíme sa pomaly, ale isto (!) do merania. Použijeme k tomu ceruzku, ktorú oprieme kolmo na papier. Uistíme sa, či je chodidlo vystreté a pevne opreté pätou o priľahlú stenu a zaznačíme vzdialenosť medzi stenou a palcom nohy nášho dieťaťa. Zmeraný údaj pre istotu aspoň dva krát overíme, resp. môžeme vyzvať nášho potomka, aby na papier položil aj druhú nohu pre porovnanie. To by si  však vyžadovalo dvojitú pozornosť, sústredenosť, ako aj ďalšiu odmenu pre nášho potomka, preto budeme vychádzať z toho, že máme vekom skúsený odhad a presné oko pri meraní.

4. Je načase vyjsť s pravdou von

Pokiaľ ste sa dostali až sem, tak vám v prvom rade gratulujeme a zároveň sa tešíme na výber a kúpu tej správnej obuvi. Vám však teraz ostáva ešte jedná príjemná povinnosť, a to ukončiť túto vašu meraciu akciu spôsobom, ktorý maximálne uspokojí vás, ako aj vášho potomka. Môžete uhrať všetko do kúta a poďakovať malému pomocníkovi za trpezlivosť, či ochotu a vytasiť pred neho sľúbenú sladkú odmenu alebo vyjsť s pravdou von a priznať sa, že to celé smerovalo ku kúpe narodeninového darčeka, ktorým budú vytúžené topánky. V oboch prípadoch je úspech zaručený a vy tak budete mať osvedčený návod na podobné akcie do budúcnosti.

5. Keď je už po všetkom

Aby bola vaša operácia naozaj úspešná a efektívna, môžete si získaný údaj zapísať do prehľadnej tabuľky, ktorá vás bude sprevádzať vždy, keď dostanete chuť na kúpu nových prezúvok, obuvi. Prípadne si môžete vytvoriť aj patričnú chronológiu a mať tak v raste chodidla vášho dieťaťa dostatočný prehľad rovnako, ako keď meriate jeho výšku. Potom vám už nič nebraní porovnať vaše údaje s údajmi v našej tabuľke veľkostí a vybrať pre vášho drobca tú najideálnejšiu obuv, ktorá poteší jeho nôžky aj srdce a podporí zdravý a správny vývin chodidiel.

PS: Už teraz sa tešíme na váš nákup!

You dont have permission to register